O festivalu

Kristfest family je nový mezidenominační festival, který má za cíl oslovit, motivovat a propojovat generaci manželských párů a rodin. Chceme vytvořit místo, kde páry a rodiny načerpají síly fyzické i duchovní, mají společné zážitky a relaxují spolu. Děti mají bohatý program a je zajištěno hlídání v průběhu hlavních programů.

Cílem Kristfest family je vytvořit prostor pro budování manželských párů a rodin s dětmi.

Napsali o nás

Časopis Život v Kristu, 11/2018 - Reportáž z Kristfest family 2018

Jednoho dne můj muž dostal email s pozvánkou na 0. ročník Kristfestu Family. Byla jsem nadšená, že zapařím, ale on mě zchladil poznámkou, že zvány jsou mladé rodiny s dětmi, což je kategorie, do které my dva už rozhodně nespadáme… On prostě není pařan. §§§ Nicméně za pár dnů přišel další mail s pozvánkou pro nás osobně, tomu už se prostě nedalo odolat. A bylo rozhodnuto. Byli jsme tedy zvědaví, co náš čeká…

Klasicky jsem po Kristfestu přivezla jednu grupu domů, abych vyzvedla tu mladší plus manžela. Spolu s 0. ročníkem KFF se konal i KF Young, kam jsme odložili své dvě mladší děti, a tím pádem měli následující dny jen pro sebe. Když už to mělo být „budovací“, objednali jsme si pokoj se sociálkou, protože když už, tak už.

Na pokoji nás čekal uvítací balíček s čokoládkami… Lehce se mi orosily oči, neboť to po hektickém červenci (sborová dovolená, duchovní soustředění, Kristfest – všude si mám jako odpočinout, ale všude je to práce pro časopis nebo pro sbor), jsem byla někde, kde mě hned na úvod začali hýčkat. Úplně mě to dostalo. Uvědomila jsem si, že teď konečně budu odpočívat. Děkuji!

Prostudovala jsem program a zjistila, že každý večer bude grilovačka. Jó, tak to si dám líbit. A že tedy ty grilovačky byly naprosto geniální – hromady bio masa a zeleniny, dipy a já nevím co ještě.

Hned večer začal program. Sice jsme si trochu říkali, že KFF už pro nás moc nebude, protože díky Pánu máme opravdu krásné a požehnané manželství (říkám pořád, že můj muž je dokonalý), ale že jako relax to bude super. Po chválách Ewy Sipos a Viliama Šandora měl slovo Tomáš Hasmanda, který říkal nám známé věci, ale na závěr položil pět provokativních otázek, které jsme si měli společně probrat. Byli jsme velmi zodpovědní a hned jsme ve vyhrazeném čase začali… Byla jsem docela paf z toho, jak jsme v tom neshodli. Nakonec jsme diskuzi docela protáhli a raději jsme ji „zavčas“ ukončili a šli na grilovačku. A to jsme probrali jen první z otázek! Přišlo mi to strašně legrační, protože naše manželství je přece bezchybné. §§§ A tak mě napadlo, že je asi vlastně dobře, že tu jsme, že jsme to pravděpodobně potřebovali a že jsme díky Pánu možná předešli něčemu vážnějšímu… Ostatní otázky jsme probírali další dny a už ve větší pohodě.

Další den jsme měli rozdělené semináře (to vždycky trochu trpím, protože jsem se svým mužem ráda spolu), holky s Ewou Sipos – byla k nám velmi otevřená a nejedno oko zaslzelo, a kluci s Pavlem Vimrem řešili finance. Bylo to zjevně zajímavé téma, protože jsme ho řešili i u výborného oběda. (Na Dlouhém v Immanueli fakt vaří skvěle!)

Odpoledne byly hry pro dospělé. Čeho jsem se obávala, to na mě přišlo… KF Young přichystal kluzkou plachtu pro dovádění dorosťáků. Je to vždycky velká legrace sledovat, jak bojují, a přitom nikdy neví, kdy jim podklouzne noha a rozplácnou se. Teď ovšem došla řada i na mě. Plachta byla opravdu velmi kluzká. Měla jsem obavu, jestli to přežije moje rameno, se kterým jsem chodila na jaře na rehabilitaci, přece jen už jsem starší materiál, ale kromě toho, že jsem byla od hlavy až k patě od mýdla, se nic vážného nestalo, i když jsem padala jak hruška. Další soutěže už byly méně náročné, ale moc fajn, a celkový pozitivní dojem umocnilo i to, že moje soutěživá nátura byla zrovna ve vítězném družstvu, takže i jí bylo učiněno za dost. Ve zbývajícím odpoledním čase jsme se mohli zase sdílet ve dvojicích nebo diskutovat s novými přáteli.

Večer nám sloužili Kirk a Trace McAtearovi nebo Miro a Marta Tóthovi z Nitry a byla to zase další hutná vyučování. Měli jsme s nimi i dělené semináře a my sestry jsme si opět přišly na své. Každý seminář, každé vyučování, kázání nám mělo co říct a bylo povzbudivé. Také jsme jedno dopoledne dělali párový test – soubor otázek, které jsme měli ohodnotit známkami 1–4, a pak to společně probrat s partnerem. Ještě máme trochu skluz, všechny jsme nestihli probrat. Teď však se zlomeným kotníkem nemůžu nikam utíkat, ani na zahrádku, tak svítá naděje, že to dokončíme.

Další odpoledne se děti vyřádily na skvělých atrakcích, chlapi si večer zahráli noční fotbálek, obdivovala jsem je, protože opravdu nebylo vidět nic. Opět byla super grilovačka, jen ta přidaná hodnota v podobě úplného zatmění měsíce se nekonala, zrovna bylo zataženo…

Mám-li 0. ročník Kristfestu family zhodnotit, nemůžu než pět chválu. Opravdu jsem si odpočinula, užila jsem si skvělý čas, skvělé obecenství, skvělá kázání i semináře a skvělé jídlo. Bylo o nás pečováno po všech stránkách! I děti měly svůj program, bylo o ně postaráno po všechen čas seminářů i kázání. Jestli ukecám manžela, pojedeme příští rok zase.

KF Family není a ani nechce být konkurencí třeba Duchovnímu soustředění, je to jiný formát pro lidi podobného ražení jako já – máme rádi „pařbu“, chvály, kdy člověk může i „zatrsat“, pobavit se, ale ne na úkor kvalitního duchovního vyžití.

Jestli jste mladí novomanželé bez dětí, mladá rodina s dětmi nebo jako my ostřílení matadoři s odrostlými potomky, neváhejte a příští rok jeďte! To už nebude jen komorní pilotní 0. ročník, ale 1. ročník nového festivalu Kristfest Family, kdy už všechno bude ve větším stylu. Ani o středisko Immanuel se nebudeme muset dělit s KF Young či jinými. I ten stan nám bude k dispozici, takže se můžeme těšit na pořádný křesťanský „odvaz“.

Všem organizátorům moc děkuji!